Penzion s restaurací a letní zahrádkou se nachází v centru obce Český Rudolec, v přírodním parku nazvaném Česká Kanada, na českém a moravském pomezí pouhých 8 km od hranice s Rakouskem v nadmořské výšce 512 m.
Tato masovým turismem doposud neobjevená, rybníky, potůčky, kopci a lesy protkaná oblast láká návštěvníky nejen přírodními krásami, ale i četnými historickými památkami, jako jsou pevnosti, zámky a historická města v okolí. Na své si přijdou právě ti, kdo celý rok tráví v průmyslových centrech a svou dovolenou chtějí prožít pěšímí nebo cyklistickými výlety do přírody či za historickými pamětihodnostmi, koupáním v rybnících, hojným houbařením, sbíráním borůvek nebo rybařením.
Ubytování a stravování
K ubytování za přijatelné ceny v příjemném prostředí jsou k dispozici dvou a čtyřlůžkové pokoje. Každý pokoj sestává z celkem čtyř místností, a to předsíně, koupelny se sprchovým koutem, WC a vlastního pokoje s televizorem. Stravování je zajištěno v restauraci (bar + restaurace + salonek) s denním provozem pro celkem 60 hostí podle jídelního lístku. V nabídce je široký sortiment jídel a nápojů (předkrmy, hotová jídla, bezmasá jídla, minutky, podle sezóny zvěřina, zákusky, sudová jihomoravská vína z mutěnické oblasti atd). Pro zábavu při špatném počasí je mimoto k dispozici bezděrový kulečník a šipkový automat.
Zajímavosti v okolí
- Město Telč (18 km) - městská památková rezervace s unikátním náměstím zapsaná do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nádhernou polohou mezi třemi rybníky a obrovským množstvím kulturně historických památek nemá město Telč v našich zemích obdoby. Nezapomenutelným zážitkem je prohlídka náměstí tvořeného podloubím z renesančních a barokních domů s arkádami a vysokými, sgrafity zdobenými štíty, které věrně připomínají středověký styl výstavby měst.
- Systém československého opevnění z let 1935 až 1938. Železobetonové pevnůstky, kdysi patřící k nejmodernějšímu pevnostnímu systému v Evropě, ač zarostlé mechem a křovím, zůstaly dodnes v použitelném stavu a stále míří svými střílnami tam, odkud měl kdysi přijít nepřítel.
- Hrad Landštejn (10 km) - středověká tvrz z počátku 13.stol. vystavěná jako pomezní pevnost, která od 16. století ztrácela na významu a přeměnila se ve zříceninu. Tato je od roku 1972 postupně rekonstruována a v současné době je volně přístupná veřejnosti. Mimo pravidelné letní slavnosti rozhodně i s okolím stojí za celodenní výlet a výstup na vrchol mohutné románské věže s výhledem do širokého okolí.
- Vodní hrad Wasserburg (45 km) v rakouském Heidenreichsteinu je v unikátně zachovalém a udržovaném stavu. Stavba započatá v roce 1160 je zčásti muzeem přístupným veřejnosti a zčásti sídlem hraběte Kinského, který byl po válce z Československa odsunut a v roce 1961 tento vodní hrad vyženil.
- Město Slavonice (7 km) - hraniční starobylé město ze 13. století. Ráz Slavonic udávají četné gotické a renesanční měšťanské domy s bohatými štíty a sgrafity.
Ve Slavonicích je hraniční přechod do rakouska (pasy s sebou!).
- Zaniklá středověká ves Pfaffenschlag (9 km) - se nachází v lesích nedaleko Slavonic. Kolonizační ves založená na místě původního slovanského sídliště zanikla během husitských tažení. Odkryté základy 12 zděných dvorců majících z archeologického hlediska evropský význam jsou přístupné veřejnosti.
- Jednou již opuštěná, ale nakonec přece jen znovuvzkříšená úzkorozchodná jednokolejka z roku 1897 s parní lokomotivou vyrobenou v roce 1907 a historickými vagónky. Parou, jiskrami a zapomenutými časy dýchající vláček, který nikam nespěchá a proveze vás napříč celou Českou Kanadou.
A až na některé stanici vystoupíte, uvidíte k velkému údivu smíšené vlaky: naložené velké nákladní vagony na malých podvalnících zdánlivě hrozících převrácením a ještě zapřažené mezi osobními úzkorozchodnými vagónky; něco takového prostě nikde jinde nenajdete.
- Hraniční rakouská oblast Waldviertel (lesní čtvrť) (9 km) a údolí rakouského toku řeky Dyje s typickými a upravenými rakouskými městečky a vesničkami.
- Emmy Destinn (Eva Kittlová alias Ema Destinnová), majitelka zámečku ve Stráži nad Nežárkou (35 km) - jihočeskou krajinu si zamilovala slavná pěvkyně, která zde trávila podzim svého života rybařením a lovem se svým milencem Dinhem Gilly a manželem mjr. Josefem Halsbachem. Na pstruhy často chodila při svých koncertních turné po Čechách, Moravě a USA a přitom zajížděla do Českého Rudolce, kde navštěvovala naši restauraci.
- Grázlova jeskyně (5 km) - legendární podzemní spojení do Rakouska mimo celníky, kde působil Jan Jiří Grassl - legendární to vůdce bandy lupičů, který dal své jméno všem grázlům až do dnešních dob.
- Příroda a krajina: Jsou-li jižní Čechy zvány krajinou rybníků, pak pro Českou Kanadu to platí dvojnásob. Rybníky slouží především chovu ryb (k tomuto účelu byly také budovány) a mají velký význam jako hnízdiště a shromaždiště vodního ptactva. Některé z nich, především ty s písčitými břehy, se v létě mění v oblíbená koupaliště.
Drsná lesnatá kopcovitá krajina protkaná potůčky, tůněmi a rybníčky představuje houbařský a borůvkový ráj a spolu s neporušenou přírodou a čistým ovzduším tvoří ideální rekreační oblast.
Sport
Pronájem jízdních kol přímo v pensionu (jen pro ubytované hosty). K dispozici jsou kola pro celou rodinu - silniční, trekingové, horské i dětské. Právě pro cykloturistiku je Česká Kanada naprosto ideální - mírně kopcovitá mnohotvárná krajina a chladnější podnebí nevyžaduje žádné "štvanice do kopce v pražícím slunci" a přitom často potkáte více lesní zvěře než aut. Na jaře 2000 byl povrch značených cyklotras opraven, takže i výlučně rekreační cyklisté si přijdou na své.
Úschovna jízdních kol pro ty, kteří si na dovolenou přivezou kola svoje je rovněž přímo v pensionu (rovněž jen pro ubytované hosty).
Tenisové kurty a volejbalové hřiště v areálu lesního závodu.
Rybolov v rybníku (povolenka ke koupi na místě).